راهنمای انتخاب مناسب سایز تشک

راهنمای انتخاب مناسب سایز تشک

راهنمای انتخاب مناسب سایز تشک


راهنمای انتخاب مناسب سایز تشک :

راهنمای انتخاب مناسب سایز تشک ، یکی از مهمترین عوامل برای رسیدن به خواب باکیفیت بدون شک سایز تشک می باشد، سایز درواقع مقدار فضای تعلق داده شده به خواب شما می باشد.

علاوه بر تاثیر سایز بر کیفیت خواب، اگر شما نسبت به سایز تشک و تخت آگاهی نداشته باشید؛ممکن است در خرید تخت و تشک با یکدیگر همخوانی نداشته باشد و باعث شود عملا تشک شما غیرقابل استفاده شود و مجبور به صرف وقت و هزینه مجدد برای تعویض آن شوید. در نتیجه شناخت انواع ابعاد تشک و آگاهی‌پیدا‌کردن از اندازه‌ی دقیق تخت در هنگام خرید بسیار مهم است که در ادامه بطور مفصل به این مبحث خواهیم پرداخت:

تشک یک نفره (90*200) یا TWIN :

راهنمای انتخاب مناسب سایز تشک

این تشک ها عموما مناسب یک نوجوان با یک فرد بالغ دارای اندام متوسط است. تخت های یک نفره غالبا برای این سایز طراحی شده اند و اصطلاحا به آن تشک 90 نیز گفته می شود. برای تشک یک نفره با این ابعاد، کالای خواب متنوعی وجود دارد.

تشک یک نفره (120*200) یا Twin-XL:

این سایز برای افراد بزرگ جثه و یا افرادی که دارای کودک هستند و تمایل دارند گاهی کودک را کنار خود قرار دهند و همچنین کسانی که در خواب غلت میزنند مناسب است. در نظر داشته باشید چون کالای خواب عموما برای سایز 90 تولید می شود، کالای خواب برای این سایز دارای تنوع کمتری می باشد. البته برای این سایز تشک، پتوی سایز سوپر در نظر گرفته شده است.

تشک دونفره (200*140) یا FULL :

این سایز تشک برای افرادی که در خواب جابه جایی زیادی ندارند و همچنین اتاق خوابشان دارای فضای کمی می باشد مناسب است. تشک Full دارای طرفدار زیادی نیست زیرا یکی از مشکلات عمده این سایز ، پیدا نشدن کالای خواب برای آن می باشد.

تشک دونفره (200*160) یا QUEEN:

این تشک ها محبویترین و پرفروش ترین اندازه تشک در بین تخت های دونفره می باشد. تشک های سایز 160*200 در اوایل دهه ی 80 قرن بیستم وارد بازار شد. این تشک برای هرنفر فضای 80 سانتی متری را فراهم می آورد.

یکی از مزیت های این سایز تشک دونفره نسبت به تشک های دونفره دیگر، فراوانی و تنوع کالای خواب (روتختی، ملحفه، محافظ تشک، لحاف و …) می باشد و تولید بصورت استاندارد بر مبنای هر دو سایز 200*160 و 200*180 میباشد. بطور کلی با توجه به فضای مورد نیاز در اتاق خواب و راحتی در خواب ایده آل ترین اندازه تخت و تشک سایز Queen میباشد.

تشک دونفره (180*200) یا  KING :

الین سایز تشک به دونفره 180 یا دونفره بزرگ معروف است. در این تشک برای هر فرد فضایی معادل 90 سانتی متر در نظر کرفته شده است و مناسب برای کسانی است که می خواهند کودکشان را در کنار خود بخوابانند.

برای این سایز کالای خواب استاندارد تولید میگردد  ولی در برخی اقلام کالای خواب مانند روتختی و آویز لحاف تنوع خیلی کمتری دارد و احتمالا نیاز باشد که بصورت سفارشی کالای خواب تهیه شود.

نکته یی که در رابطه با این تشک باید به آن توجه شود این است که نیاز به فضای خیلی بزرگتری در اتاق دارد و حمل و نقل ان دشوارتر است.

 سایز استاندارد هر تشک در جدول زیر آمده است: 

کالای خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.