ضرورت استفاده از محافظ تشک

ضرورت استفاده از محافظ تشک

ضرورت استفاده از محافظ تشک


ضرورت استفاده از محافظ تشک ، می توان گفت محافظ تشک یکی از مهمترین لوازم جانبی تشک شما باشد. به نظر می رسد سردرگمی زیادی در مورد کاربرد محافظ تشک وجود دارد. بسیاری از افراد خرید محافظ تشک را هزینه اضافی تلقی میکنند! برخی دیگر معتقدند آنقدر بزرگ شده اند که خودشان مراقب پاره و کثیف نشدن تشک باشند پس نیازی به محافظ تشک نیست! در ادامه به لزوم خرید محافظ تشک خواهیم پرداخت:

محافظ تشک چه کاری انجام می دهد؟

محافظ تشک چهار کار را انجام می دهد:

تشک را تمیز نگه می دارد:

بعد از یک روز فعالیت بدن انسان بسیار آلوده است. همه ما شب ها تعریق می کنیم، پوست همیشه در حال تولید چربی است، برخی از ما آرایش می کنیم. همه ما سلولهای پوستی مرده را نیز تولید میکنیم، ممکن است کودکتان را شب برروی تخت بخوابانید و صبح با صحنه بدی روبه رو شوید!

همه اینها می تواند از ملحفه عبور کرده و اگر حتی کمی داخل تشک شما نفوذ کنید ، شستن تشک تقریباً عملی غیرممکن است. محافظ تشک از ورود هر یک از آنها به داخل تشک جلوگیری می کند و در صورت لزوم می توان آن را شست.

تشک را مثل روز اول حفظ می کند:

تعرق یا هرگونه رطوبتی مانند ریختن شربت روی تشک باعث از بین رفتن فوم های تشک می شود، برای درک بیشتر،اسفنج داخل اشپزخانه را بعد ازاستفاده زیاد تصور کنید.

حتی اگر هرشب مقدار خیلی کمی رطوبت به داخل تشک نفوذ کند بعد از گذشت چندسال، تشک مستهلک خواهدشد، پس بهترین راه برای حفظ تشک مانند روز اول استفاده از محافظ تشک است.

ضرورت استفاده از محافظ تشک

جلوگیری از نفوذ مایت و کنه های موجود در گرد و غبار محیط:

محافظ تشک همچنین از ورود مایت ها و کنه های گرد و غبار که منجر به بروز آلرژی می شود جلوگیری می کند. حساسیت به گرد و غبار بسیار شایع است و می تواند منجر به مواردی مانند عطسه ، آبریزش بینی ، خس خس سینه و تنگی نفس شود.

مایت ها سلول های مرده پوست را می خورند و اگر از محافظ استفاده نکنید ، در تشک شما حتما سلول های مرده وجود دارد.

به حفظ  گارانتی تشک کمک می کند:

 در ضمانت نامه بیشتر تشک ها، وجود یک لکه ضمانت را باطل می کند. حتی اگر لکه هیچ ارتباطی با موضوع گارانتی نداشته باشد ، باز هم ضمانت نامه را باطل می کند.

به همین دلایل ، همه به یک محافظ تشک نیاز دارند.

محافظ تشک با پد تشک متفاوت است. پدهای تشک برای راحتی بیشتر تشک استفاده می شوند و بطور کلی ضخامتی 4 سانتی دارند که روی سطح تشک قرار میگیرند وبه طورکلی هیچکدام از مزایای محافظ تشک را ندارند. محافظ های تشک نازک هستند ، حس تشک را تغییر نمی دهند و ضد آب هستند. اگر تشک صحیحی بخرید ، به تشک اضافی (پد تشک) نیاز نخواهید داشت و به جای آن از محافظ تشک نازک و ضد آب استفاده خواهید کرد.

 

 

 

 

مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.