هنگام خرید تشک به این نکات توجه کنید

هنگام خرید تشک به این نکات توجه کنید

هنگام خرید تشک به این نکات توجه کنید


هنگام خرید تشک به این نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب تشک را داشته باشید و هم مدت طولانی تری از تشک خود استفاده کنید.

سه نکته اصلی برای انتخاب تشک:

  • حتما نوع تشک را برطبق شرایط جسمانی خود انتخاب کنید. برای مثال اگر شما دارای گودی کمر یا دردهای ناحیه کمر و ستون فقرات هستید پبشنهاد میشود تا از میان تشک های موجود دربازار، تشک طبی انتخاب کنید ما اگر دارای مشکل خاصی نیستید می توانید از هر مدل تشکی بنا به سلیقه خود استفاده کنید.
  • در سالهای گذشته تکنولوژی های بسیار جدیدی وارد صنعت تولید تشک گردیده است که باعث تنوع بی نظیری در این صنعت شده از جمله پارچه های ژاگارد، پنبه ای، فوم های لاتکس، مموری فوم و …که به شما قدرت انتخاب زیادی میدهد.
  • توصیه می‌شود در هنگام خرید تشک دقت شود تشکی خریداری شود که این تکنولوژی ها و فناوری ها را دارا بوده و ضمناً دارای گارانتی های طولانی مدت باشد . اجازه ندهید بچه‌ها از آن به جای تشک بازی استفاده کنند .

هر شش ماه یک بار تشک را پشت رو و سر ته کنید: برای اینکه به علت فشارثابت بر روی یک ناحیه تشک دچار فرورفتگی نشود باید هرسال دوبار تشک سر و ته کنید.

– همینطور لازم است هر سه ماه یک بار هم از عرض و هم از طول ضربه‌های آرامی را به قسمت‌های مختلف آن وارد نمایید .

به استانداردها توجه کنید:

یک تشک استاندارد دارای فنرهای قوی می باشد. نوع پارچه استفاده شده برای تشک (ضدآلرژی بودن اگر برایتان مهم است)، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده سازی و بسته بندی تشک نشانه مرغوبیت کالا است.

اگر از تشک های وارداتی استفاده میکنید حتما دقت کنید تا امکان ارائه خدمات پس از فروش را داشته باشند و همینطور دارای نمایندگی معتبر در ایران باشند. این روزها به دلیل برابری و گاها بالاتر بودن کیفیت اجناس ایرانی بهتر است از کالای خواب  را از شرکت های  تولید کننده معتبر ایرانی  تهیه کنید تا هم از نظر گارانتی تعمیرات و تعویض و هم دسترسی به تولیدکننده خیالتان راحت تر باشد.

اگر پارچه استفاده شده در تشک دارای درصد مناسبی از الیاف طبیعی نباشد ممکن است باعث بروز بیماری های آلرژیک و ناراحتی های پوستی شود. ضدآب بودن، ضدحریق بودن، ضد نفوذ حشرات بودن پارچه های تشک از موارد مهم و ضروری است.

نکته: کالای خواب پشمی و پنبه ای در کنار ضد آلرژی بودن دارای خاصیت ضدآب، ضدحریق و ضد نفوذ خشرات نیز هستند . همینطور اگر ار مشکلات کمر و ستون فقرات و درد مفاصل رنج میبرید، بهترین گزینه استفاده ار کالای خواب پشمی و پنبه ای می باشدو برای اطلاع بیشتر از خواص اعجاب انگیز پشم اینجا کلیک کنید.

سایز درست را خریداری کنید:

سایز تشک را کاملا متناسب با سایز تخت و هیکل خود انتخاب کنبد و در حال حاضر تشک ها در سایزهای تک نفره،دو نفره ۱۶۰ و ۱۸۰ سانتی متری و تشک کودک با سایز مشخص در بازار موجودند. مثلا فردی با اندام درشت هرگز نباید سراغ تشک سایز ۱۶۰ برود.

نکته: برای اطلاع از سایزبندی دقیق تشک ها این مقاله را مطالعه کنید.

هنگام خرید تشک به این نکات توجه کنید

راحتی تشک مهم تر از سبک و سنگینی است:

معمولا وزن تشک ها با توجه به جنس و تعداد لایه هایشان متفاوت است اما از آنجا که قرار نیست تشک روی تختمان را روزی یک بار بلند یا جابه جا کنیم، وزن و سبکی و سنگینی آن اهمیت چندانی ندارد. یعنی وزن کم یا زیاد تشک ملاکی برای توصیه به خریدن یا نخریدن آن نیست. البته حتما باید تشک های سنگین و دونفره را با کمک ۲ یا حتی ۳ نفر دیگر از جا بلند و آن را تا قرار دادن روی تخت حمل کرد تا فشار کمتری به کمر هر یک از شما وارد شود.

برای اینکه تشک دارای عمر طولانی تری شود، حتما همگام خرید تشک، محافظ تشک خریداری کنید :

فکر نکنید هزینه برای خرید محافظ تشک بار اضافی است . برخی از تشک ها دارای کاورهای محافظ برای جلوگیری از کثیف شدن تشک هستند. این کاور ها به عنوان محافظ تشک قابل خریداری هستند که باعث جلوگیری از کثیفی رویه تشک گردیده و عمر رویه تشک را طولانی تر میگردانند.

نکته : حهت دانستن دلایل لزوم خرید محافظ تشک اینجا کلیلک کنید

تشک با گارانتی خریداری کنید:

از خرید تشک بدون گارانتی به شدت پرهیز کنید. زیرا ممکن است تشکی که خریداری می کنید فاقد استانداردهای لازم باشد و شما را دچار دردسر کند. پس قبل از خرید تحقیق کرده و از نمایندگی های فروش تشک را خریداری کنید.

 

 

 

 

 

مقالات سایت

خواص پشمسایز تشککالای خواب ارگانیککالای خواب پشمیکالای خواب ضدآلرژیهنگام خرید تشک به این نکات توجه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.